Şahan Gökbakar kimdir

Şahan Kimdir
ŞAHAN GÖKBAKAR (HALK DİLİNDE RECEP İVEDİK)

Şahan Gökbakar 22 Ekim 1980’de İzmir de doğmuştur: Ankara’da okul hayatına başlamış ilkokul, ortaokul ve lise ODTÜ Koleji’nde bitirmiştir. 1997-1998 dönemi ODTÜ Sosyal Bilimler Bölümü mezunudur. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek başladı ve bu bölümden 2002 yılında başarıyla mezun oldu.

Mezuniyeti’nden sonra İstanbul’a yerleşen Şahan Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında “Zıbın” isminde bir program hazırladı ve bu program 2003′ü 2004′e bağlayan yılbaşı gecesi TV8′de yayınlandı. Ayrıca TRT1′de pazar günleri canlı yayınlanan “7. Gün” programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı. Ardından daha önce Kamil Güler’in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi. Bir çok kişi de Şahan Gökbakar’ı Zoka ile tanıdı.

Zoka’dan sonra yine Tv8′de Alper Mestçi ile beraber “Dikkat Şahan Çıkabilir!” isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı.

TV8′de ki Dikkat Şahan Çıkabilir programıyla üne kavuşan Şahan Gökbakar Recep ivedik 1 filmi ile türkiyede izlenme rekorları kırmış, recep ivedik 2 ile kendi rekorunu kırmış ve recep ivedi 3 ile de rekorunu kırmaya hazırlanmaktadır.

KEndine özgün bir karakter ortaya koyan şahan gökbakar, kendi espirileriyle türk halkının gönlünde taht kurmuş, onları güldürmüş ve onlardan biri olmayı başarmıştır.

Yarattığı özgün karakterleri ve doğallıyığla kısa zamanda özellikle genç izleyici kesimin beğenisini kazanan Şahan Gökbakar, anlaşılan o ki özgün mizah anlayışıyla güldürmeye, doğallığyla kendini sevdirmeye devam edecek.

Duyuru

Televizyon